Nové verzie macOS už nenájdeme v sekcii Purchased v Mac App Store

macbook pro high sierra

Apple súčasne s uvedením macOS High Sierra spravil krok, ktorý prekvapil hlavne tých, ktorí chceli spraviť downgrade. Je totiž faktom, že nie všetkým funguje tento systém celkom v poriadku a v redakcii sme zaznamenali prípad, kedy došlo k „odpáleniu“ Handoff/Continuity.

Doposiaľ, keď človeku niečo nefungovalo, ako prvá vec mu obvykle napadla spraviť downgrade na nižšiu verziu. To však už nie je možné. Apple potvrdil, že macOS Sierra a novšie už nebudú viazané na Apple ID a nebudú ani v Purchased. Apple sa tak priamo inšpiroval iOS, čo má svoje výhody aj nevýhody. Obrovskou výhodou je, že užívatelia už pri sťahovaní nového macOS nebudú musieť použiť prihlasovacie údaje, takže bude celý proces rýchlejší.

Nevýhodou však je, že pokiaľ Apple vydá chybný update – a nalejme si čistého vína, dôvera v nové updaty od Applu sa za posledné roky znížila – tak niet cesty späť. Pozitívnou správou je, že užívatelia môžu stále nájsť jednotlivé aktualizácie uložené na serveroch Applu, skade sa dajú stiahnuť. Na to už ale človek musí byť power user a to nie je každý.

macOS High Sierra

komentáre
  1. Nepochopil som v čom okrem zrušenia prihlasovania cez AppleID je rozdiel.
    Downgrade rozhodne nešlo urobiť ani predtým. Iba kompletná inštalácia čistého disku. Alebo ako restore z TimeMachine (ak som starú verziu mal)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.