Nasledovník Pokémon GO? The Walking Dead: Our World

Po tom ako Pokémon GO zožal veľký úspech, bolo iba otázkou času, kým ostatné veľké spoločnosti začnú vytvárať kópie tejto hry, aby tak zarobili na vlne tohto fenoménu.

Na internete sa objavili už aj prvé hry, ktoré sa snažili Pokémon GO napodobniť. Napríklad hra Garfield. Avšak pred nedávnom ohlásil Next Game a AMC novú hru v štýle Pokémon GO s názvom The Walking Dead: Our World, hra by sa podľa slov týchto spoločností mala stať ďalším herným ošiaľom vo svete mobilných hier.

Hra je založená na princípe známej televíznej série a bola ohlásená pre iOS a Android. Hra v rozšírenej realite založená na skutočnej polohe hráča. Takto sa dá v skratke opísať nový herný trhák The Walking Dead: Our World. Práve preto bude táto hra pokračovať v šľapajach Pokémon Go. AMC a Next Level už vydali prvú upútavku na túto hru. Jedná sa o CG koncept, ktorý ale neobsahuje žiadny zábery priamo z hry. Úlohou tejto upútavky bolo dať hráčom predstavu, čo by mohli od finálneho produktu očakávať.  

V upútavke môžeme vidieť ľudí, ktorí bojujú proti vlnám nemŕtvych v rôznych miestach vrátane večierky, parku, nemocnice a ďalších. Aby mohli hráči bojovať proti zombie hordám, budú mať hráči prístup k celému arzenálu zbraní od nožov, mečov zbraní až po granáty. Pravdepodobne sa hráči k zbraniam dostanú po kliknutí na nich a použijú ich švihaním prstu po obrazovke. Ak je upútavka aspoň nejakou indíciou, budú hráči zbrane nachádzať chodením a objavovaním v reálnom svete. Je takmer isté, že sa v tejto hre objavia aj mikrotransakcie.

Okrem masakrovania stále nekončiacich vĺn nemŕtvych získajú hráči podľa upútavky aj pomoc od postáv z televíznej série. V upútavke si môžete všimnúť ako je jeden hráč zachránený Darylom s kušou v ruke. Následne budete stáť po boku Ricka Grimesa a Michonne aby ste prekonali hordu nemŕtvych v supermarkete. To či sa tieto postavy v hre skutočne objavia zatiaľ nie je známe.

 

Je dobré ešte raz poznamenať, že upútavka na hru The Walking Dead: Our World neukazuje žiadny gameplay (priamo hranie hry). Preto je šanca, že  sa táto hra pri vydaní bude diametrálne líšiť od tejto upútavky. Keď vychádzal Pokémon GO, mal veľmi podobnú upútavku, ktorá veľa nasľubovala a nemohla mnohé z videa splniť. Preto by sa hráči nemali tešiť na hru podľa toho, akú má hra upútavku.

Nanešťastie nemá The Walking Dead: Our World žiadny presný dátum vydania. V upútavke vidíme iba známe “coming soon”.  22. októbra vychádza už ôsma séria televíznej šou The Walking Dead, takže si nie jeden domyslí, že by vývojári mohli hru vydať niekedy v tomto období aby sa tak zviezli na vlne hypu pri vydaní novej série.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť