Ming-Chi Kuo: Budúci MacBook Pro už ponúkne 32GB RAM

Apple nahneval niekoľkých ľudí tým, že nový MacBook Pro podporuje maximálne 16GB RAM. To sa ale tento rok zmení.

S tvrdením prichádza analytik Ming-Chi Kuo, ktorý tvrdí, že tento rok Apple predstaví poriadny upgrade pre MacBooky. Prvou veľkou zmenou je, že Apple prejde na procesory Kaby Lake. Značná časť z nich bola predstavená v uplynulých dňoch na veľtrhu CES, no niektoré boli predstavené skorej. Architektúra má niekoľko zásadných vylepšení a jedným z nich je aj podpora LPDDR4 pamätí. Tie sú rýchlejšie, úspornejšie, no najmä podporujú via ako 16GB na modul. Reálne to znamená, že nový MacBook Pro 15″ bude podporovať až 32GB RAM.

Ako tvrdí Kuo, 32GB RAM bude dostupná iba pre 15″ MacBook Pro a nie pre menšie modely. Ale aj tie čakajú príjemné zmeny. Spoločnosť má podľa jeho slov začať predávať 12″ MacBook so 16GB RAM. Opäť ide o voliteľnú pamäť a nie o model, ktorý by sa bežne predával. Výroba zariadenia má byť zahájená už v druhom štvrťroku 2017 a bude to prvá tohtoročná aktualizácia. Budúce modely MacBook Pro sa majú začať vyrábať neskôr, v treťom štvrťroku.

Apple by mal tiež zlacnieť klasický 13″ MacBook Pro bez Touch Baru. Dôvodom je, že tento model nie je tak obľúbený ako jeho súrodenci s Touch Barom a spoločnosť potrebuje predávať skladové zásoby. Analytik tiež očakáva rast predajov v roku 2017.

komentáre
  1. jasnacka, tak urcite, a bude to len o 800€ viac ako 16gb verzia. :D. samozrejme s mensim ssd. :p
    a uz len bez dedikovanej grafiky, lebo to nechceme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?