Microsoft predstavil To-Do, nástupcu aplikácie Wunderlist

Takmer pred dvoma rokmi Microsoft odkúpil nemecký vývojársky tím za populárnou aplikáciou Wunderlist. Teraz predstavil nástupcu, ktorý ju postupne nahradí.

To-Do je inteligentný task manažér, ktorý sa snaží uľahčiť plánovanie vašeho dňa pomocou algoritmov a odporúčaní. Podobne ako pri Wunderliste si môžete vytvoriť zoznamy úloh pre domov, prácu, či nákup potravín a priradiť k nim pripomienky, dátumy a poznámky.

To-Do má za cieľ zjednodušiť tento proces a každé ráno vám tak zobrazí prázny zoznam, do ktorého si doplníte veci, ktoré chcete dnes splniť. Po kliknutí na ikonu žiarovky v rohu sa vám zobrazia nesplnené úlohy z predošlého dňa a taktiež rôzne návrhy závisiace od času dňa a iných okolností. Okrem toho je To-Do plne integrovaný so službou Office 365 a Outlookom. Ako aplikácia vyzerá v praxi si môžete pozrieť na videu nižšie.

Za novou službou od Microsoftu stojí a v budúcnosti bude stáť tím Wunderlistu, čo to však znamená pre ich pôvodný produkt? Do To-Do budú postupne pribúdať nové funkcie, ktoré zatiaľ neobsahuje – menovite napríklad zdieľanie zoznamov, aplikácie pre Mac a iPad a hlbšia integrácie so službami spoločnosti. Následne by mala aplikácia úplne nahradiť Wunderlist. Konkrétny dátum však Microsoft neuvádza.

To-Do je momentálne vo fáze testovania ako Preview, no vyskúšať si ho môžete už teraz. Dostupný je zadarmo pre iPhone, AndroidWindows, a taktiež ako webová verzia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.