MEMISTA pre iOS – vytvárajte MEME obrázky a GIF videa priamo v klávesnici

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako jednoducho posielať vlastnoručne vytvorené MEME obrázky alebo GIF videa z mobilu? Nová slovenská aplikácia MEMISTA slúži presne na to.

Fenomén internetových meme obrázkov má v online kultúre svoje pevné miesto a nezdá sa, že by sa v najbližšej dobe niekam chystal. Dobrý meme je výstižnejši ako tisíc slov, preto niet divu, že si svoje uplatnenie našli aj v mobilnej komunikácii. Podporu pre vtipné obrázky, či animované GIFy do svojich aplikácií zahrnuli giganti ako Facebook, Skype, či dokonca aj Apple.

Žiadna z nich ale neumožňuje vytváranie vlastných popisov k obrázkom. Na Macu, či PC síce môžete siahnuť po početných online generátoroch, na iOS to však také jednoduché nie je. Práve tu pre nadšených meme lordov prichádza vhod MEMISTA, aplikácia od slovenského vývojárskeho štúdia XSHOX.

MEMISTA je jednoduchou 3rd party klávesnicou, ktorá ako prvá na trhu umožňuje zadávanie vlastného textu priamo do meme obrázkov a GIFov. Princíp je jednoduchý. Klávesnicu aktivujete ako ktorúkoľvek inú alternatívnu klávesnicu pre iOS a následne ju vyvoláte pri písaní textu. Uvíta vás solídna zbierka najrôznejších typov meme, ktoré sú prakticky rozdelené do kategórií siahajúcich od Rage Faces, až po Advice Animals.

Po nájdení vhodného obrázka máte možnosť vyplniť vlastný text do horného a dolného riadku. Aplikácia následne skopíruje upravený obrázok do medzipamäte telefónu a vy ho môžete tradične vložiť do správy podržaním prsta na textovom poli. Rovnaký princíp môžete využiť aj pri rozsiahlej galérii GIFov.

Ak viete presne čo chcete, môžete využiť vyhľadávanie v hornej lište. Ponuka obsahuje snáď všetky populárne meme, ak by ste však našli niečo, čo v katalógu chýba, z galérie môžete jednoducho nahrať a upraviť vlastný obrázok. Obľúbené výtvory môžete uložiť do samostatného priečinka, alebo do knižnice fotiek a v núdzi poslúži aj tradičná textová klávesnica, ktorá imituje tú vstavanú od Applu.

MEMISTA je aplikácia pre všetkých meme pozitívnych, ktorá však narozdiel od tony podobných appiek na App Store ponúka all-in-one riešenie. Kombinuje totiž praktické rozhranie GIF/MEME klávesnice so samostatnými editormi. A aj keď spočiatku možno trochu neprehľadné, jej rozhranie s výraznou typografiou je rozhodne príjemné na pohľad. Navyše, klávesnica je dostupná úplne zadarmo.

MEMISTA je dostupný pre iPhone a iPad a stiahnuť si ho môžete zadarmo na App Store.

komentárov
 1. Vysvetlenie z netu, po česky :)
  Meme je v podstatě fenoménem dnešní doby. Jedná se o smajlíky nebo motivy z kterých se vytváření velmi jednoduché komixy, vetšinou ze života. Proto se i velmi rychle šíří především po internetu, kde je sdílejí jednotliví uživatelé. Hlavně na sociálních sítích jako je facebook je těchto memů požehnaně. Dokonce vznikají speciální stránky, které zveřejňují každý den nové komixy.

  0
  0
 2. Žiadne gif sa v nej vytvárať nedajú (dá sa len pridať text do už predom vytvorených.)
  Pri prepínaní klávesníc je problém.

  0
  0
 3. to MrMarW:
  Zaujímavé zistenie.
  Používam totiž veľa aplikácii v angličtine. Ale keď si zahraničný vývojár dá tu námahu a dá si preložiť jeho aplikáciu do trebárz aj desiatich jazykov, a “náš slovenský” vývojar kašle na to aby ju spravil aj v rodnom jazyku, toto ma rozosmutní!

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť