macOS High Sierra nebude podporovať sadu Office for Mac 2011

Užívatelia kancelárskej sady Office for Mac 2011 budú musieť čoskoro upgradovať. Microsoft totiž oznámil, že už budúci mesiac ukončí technickú podporu pre túto verziu a prestane ju zásobovať aktualizáciami.

K zarezaniu technickej podpory dôjde 10. októbra/října. Zároveň to znamená, že sada Office 2011 nebude oficiálne podporovať macOS High Sierra. Microsoft odporúča užívateľom, ktorí majú záujem využívať sadu Office na Macu ďalej, prejsť na niektoré z moderných riešení.

Na výber majú zákazníci z dvoch riešení. Prvým je Office for Mac 2016, teda jednorázová licencia pre 1 Mac. Zahŕňa prístup k aplikáciám Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook, ktoré sa dajú neobmedzene používať aj bez prístupu k internetu. Druhou možnosťou je predplatné Office 365, ktoré okrem vždy aktuálnych verzií programov zahŕňa aj možnosť úpravy dokumentov cez prehliadač (v prípade, že sú uložené na OneDrive), 1TB priestoru v OneDrive a možnosť spravovania licencií pre PC, Mac a mobilné zariadenia.

Microsoft tiež varuje, že macOS High Sierra nepodporuje Office 15.34 a staršie. Aktuálne verzie pre zmenu nemusia fungovať na beta verzii nového macOS správne. Problémy s kompatibilitou však budú vyriešené s blížiacim sa oficiálnym vydaním systému.

 

komentárov
 1. Cita si to niekto po sebe, alebo je dolezity iba bulvarny titulok? “macOS High Sierra nebude podporovať sadu Office for Mac 2011″ a v clanku sa docitame to, co je samozrejme – Microsoft nebude podporovat macOS HS pre MSO 2011”.

  (Akoze-nenapadne) Kopanie do Apple je pre Teba Jaromir konicek a sposob, ako sa dostat do sveta velkej zurnalistiky typu TV Joj? Smutny pribeh, bohuzial odzrkadlujuci aktualny dopyt.

  0
  0
 2. Presne kvoli “Jaromirovi” som vyhodil LetemSvetemApplem z RSS.
  A uz je aj tu. Asi vyhodim i MacBlog. ☹️
  Cisty bulvar tie jeho clanky. (…a o gramatike radsej pomlcim)

  0
  0
 3. Tiež som si začal všímať, že to tu je ako na živé.sk
  Staré dobré novinky nikde a tieto blbosti čo sú poslednou dobou tu ma nebavia čítať veru.
  Čítam Macblog už vyše 5 rokov a veru asi prestanem, rovnako ako jablickara.

  0
  0
 4. macos HighSierra nainstalovany a balik MS Office 2011 ide svizne

  Niekde pisali ze Word, Excel a PP sa ani len nespustia… tak dufam ze este nejaku podporu nechaju :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť