Koncept: iOS 11 s Drag and Drop a novými funkciami pre iPad

Už za pár týždňov Apple predstaví svoje nové operačné systémy, vrátane iOS 11. Čo prinesú po funkčnej stránke, zatiaľ nevieme, to však nezastavuje autorov rôznych konceptov.

Jeden skutočne podarený teraz predstavil Federico Vittici z MacStories v spolupráci s dizajnérom Samom Beckettom. Ide o naozaj profesionálne spracované video s pomerne realistickými nápadmi a vôbec by sme sa nenahnevali, ak by sa nim Apple inšpiroval.

Vittici svoj iPad Pro používa ako hlavné zariadenie vo svojom živote a preto niet divu, že sa v koncepte sústredí hlavne naň. Navrhuje predovšetkým vylepšenia multitaskingu, napríklad v podobe Drag and Drop, pomocou ktorého by sme mohli veľmi jednoducho presúvať obrázky, útržky textu, či iné objekty medzi otvorenými aplikáciami.

Multitaskingové zobrazenie by dostalo novú sekciu Shelf, kde by si používateľ mohol dočasne odkladať zaujímavé súbory, webstránky, či aplikácie, podobne ako na ploche Macu. Pribudli by tiež nové možnosti prispôsobenia Split View zobrazenia, hustejší Home screen, či vstavaná Finder aplikácia.

Presvedčte sa sami na videu a obrázkoch nižšie. Využívate aj vy iPad ako profesionálny nástroj? Čo by ste zmenili v jeho aktuálnej verzii systému?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?