Klesajúci záujem o iPhone v roku 2016 poznačil aj Foxconn

Uplynulý rok bol pre Apple ťažký. Hoci predstavil nové telefóny aj začiatkom aj koncom roka, predaje klesali. Spolu s nimi klesali aj celkové tržby a zisk. Pre Apple bol jednoducho rok 2016 zlý.

Problémy, ktoré Apple trápili v minulom roku, sa však odrazili aj na výsledkoch ostatných spoločností, ktoré pre Appple vyrábajú hardvér alebo montujú celé zariadenia. Foxconn pri čerstvom oznámení finančných výsledkov za rok 2016 oznámil, že mu klesli predaje prvýkrát od roku 1991. Foxconn mal počas toho roka tržby vo výške asi 136 miliárd dolárov, čo znamenalo pokles 2,8% oproti roku 2015. Na druhú stranu, tržby v decembri vzrástli o 9,8% kvôli predvianočným nákupom a „relatívne robustnému záujmu o iPhone 7 Plus“ na ázijskom trhu.

Ako teda môžeme vidieť, pokles v prípade Applu znamená klesajúce čísla aj pri iných firmách, ktoré majú s kalifornským jablkom niečo spoločné. Nikkei potom za hlavné dôvody poklesu vidí menší záujem o iPhone 7 kvôli nedostatku inovácií, ako aj saturácii trhu. Analytik Vincent Chen tiež vraví, že Apple mal v roku 2016 predať 207 miliónov telefónov, čo je menej oproti 236 miliónom z roku 2015. Predpokladá však, že v tomto roku čaká Foxconn nárast o 5-10% kvôli záujmu o výročný iPhone.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Navigácia pre motocyklistov od Sygicu je už v Apple CarPlay a Android Auto

V reakcii na silný dopyt zo strany milovníkov dvojkolesových tátošov je špecializovaná navigácia Sygic pre motorky teraz k dispozícii cez Apple CarPlay a Android Auto. Motocyklistom umožňuje sústrediť sa na cestu a zároveň poskytuje všetky dôležité informácie pre lepší zážitok z jazdy a bezpečnosť už aj na dispeji motocyklov.
pokračovanie článku

Apple pripravuje nový Mac s 1,5TB RAM, zrejme sa nedoplatíme

Keď Apple predstavil Mac Pro s čipom M2 Ultra, prakticky tým celý počítač odpísal. S prechodom na vlastnú architektúru čipov došlo totiž k výraznému okliešteniu možností upgradu, vďaka čomu sa z vrcholného desktopu stal prakticky iba glorifikovaný Mac Studio.