iFixIt rozobral nový iPad: Je to len prerobený iPad Air

Apple už začal predávať nový 9,7″ iPad a jeden z prvých kusov získali aj servisáci v iFixIt, ktorí ho okamžite rozobrali. A zistili, že skutočnosť nemá od verejnej mienky veľmi ďaleko. Nový iPad je totiž vlastne trochu vylepšený iPad Air z roku 2013.

iFixIt pri demontáži zariadenia zistil, že v tomto prípade Apple asi veľmi do vývoja neinvestoval. Oproti iPadu 5. generácie sa toho veľa nezmenilo. Zmizol prepínač tichého režimu, zmenšila sa WiFi anténa, reproduktory majú novší vzhľad a mikrofóny sú už len bodky, nie ovály. Radostnou správou je, že Apple zachoval rozmery a s nimi aj batériu. Tá je totiž rovnako veľká ako tá v starom iPade Air a tým pádom má väčšiu kapacitu než batérie v iPade Air 2 a iPade Pro 9,7″.

V konečnom dôsledku si nový iPad odniesol skóre opraviteľnosti 2/10, pričom ako hlavné problémy iFixIt uvádza, že predný panel je prilepený k zvyšku zariadenia, takže je tu zvýšené riziko prasknutia skla pri oprave. Celkovo sa vo vnútri nachádza veľa lepidla, ktoré komplikuje opravu. A na koniec, lepiaca páska spája LCD s predným panelom.

Pôvodný iPad Air (vľavo) vs. nový iPad (vpravo)
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.