Consumer Reports po softvérovom update už odporúča nový MacBook Pro

Testovací portál Consumer Reports vo svojich testoch nového MacBooku Pro došiel k prekvapivo nízkym výsledkom týkajúcich sa výdrže batérie. Dôvodom bol bug v Safari, ktorý je v najnovšej bete macOS zdá sa opravený.

Výsledky testov spôsobili argument medzi Consumer Reports a samotným Applom, ktorý ich verejne vyzval k opakovaným testom batérie. Za pochybné výsledky mohol bug vo vývojárskom móde Safari, ktorý na 13″ MacBook Pro spôsobil kolísanie batérie v rozpätí 4 až 16 hodín. Vďaka týmto výsledkom sa nový MacBook Pro stal prvým MacBookom, ktorý CR nemohol odporúčiť zákazníkom. Podľa Applu sa chyba neprejavovala počas bežného používania.

Consumer Reports však po vydaní najnovšieho softvéru aktualizovali svoj článok s novými testami, v ktorých všetky tri modely MacBooku Pro obstáli podľa očakávaní. Najlepším bol 13″ model bez Touch Baru, ktorý v teste spočívajúcom v načítavaní strániek v Safari, dosiahol až 18,75 hodín na jedno nabitie. Ani jeden model neklesol pod hranicu 15,75 hodín na nabitie.

Bugfix zatiaľ nie je dostupný pre verejnosť, obsahuje ho však najnovšia beta verzia macOS Sierra. Chyba sa však údajne týka len vývojárskeho módu v prehliadači, takže je otázne, či sa niekedy prejavila aj pre bežných používateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Takto budú vyzerať novinky v iOS 17

Apple už o pár týždňov predstaví operačný systém iOS 17 pre iPhone a preto niet divu, že v poslednej dobe čítame veľa o tom, aké zmeny by mala táto verzia OS priniesť.