Apple Watch ovládli trh inteligentných hodiniek

Tim Cook pred pár dňami vyhlásil, že Apple Watch mali rekordné predaje a jeho slová teraz potvrdzuje aj firma Strategy Analytics. V tabuľke, ktorú práve zverejnila, poukazuje na 5,2 miliónov predaných hodiniek Apple Watch len počas minulého štvrťroka, čím sa stali najpredávanejšími na trhu.

Apple Watch tak počas minulého štvrťroku získali približne 63,4% podiel na svetovom trhu. Druhé miesto už tradične patrilo Samsungu, ktorý si však pohoršil štatistiku a hoci sú Gear S3 nádherné, nestačilo to na pokorenie rekordu. Predaje klesli na 800 000 kusov, čo znamená prepad o pol milióna. Je možné, že prsty v tom má aj fiasko s Galaxy Note7, ktorému vybuchovali batérie a viacerí ľudia sa obávali, že to isté sa bude diať aj s hodinkami. Podiel Samsungu tak klesol zo 16% na 9,8% vo štvrtom štvrťroku 2016.

Strategy Analytics Q4 2016 Smartwatch

Ostatní výrobcovia dokopy mali ešte nižšie predaje, dokázali sa však “vyskladať” na 2,2 milióna predaných hodiniek a spoločnými silami získali 26,8% podiel na trhu. Do tejto kategórie spadajú aj výrobcovia ako Fitbit, ktorí okrem fitness trackerov vyrábajú aj hodinky. Je však nutné povedať, že na trhu s fitness trackermi je situácia iná a tam sa práve takíto výrobcovia udržujú dlhodobo na prvých miestach aj vďaka nižším cenám trackerov.

Firma Strategy Analytics však varuje, že predaje hodiniek Apple Watch je odhad, ktorý postavili na základe viacerých faktorov, ako je detailná kontrola inventárov v obchodoch, finančná analýza a ďalšie zdroje. Je to pritom rovnaká metóda, ktorú firma používa od 90. rokov minulého storočia. Vtedy ňou merala predaje telefónov, v roku 2013 ňou začala sledovať predaje wearable zariadení. Firma tiež tvrdí, že trh čaká výrazný nárast, pokiaľ Samsung uvedie na trh lacnejšie modely a Apple sa dohodne s mobilnými operátormi, aby predávali Apple Watch na paušál. Výrobcovia komponentov by tiež podľa firmy mali začať vyrábať presnejšie senzory.

komentáre
  1. Vec názoru. Poznám majiteľov iPhonov, ktorým viac vyhovuje kruhový tvar hodiniek než obdĺžnikový tvar Apple Watch a patrím medzi nich aj ja.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.