Apple vyvíja svoje vlastné AR okuliare

Podľa nových informácií Apple pracuje na “niekoľkých rôznych druhoch” nasaditeľných prototypov pre rozšírenú realitu, pričom sa zároveň snaží nájsť “neprekonateľnú aplikáciu” pre AR headset. 

Podľa informácií sa jedna skupina v Apple snaží vytvoriť pár okuliarov, ktoré budú obsahovať 3D kameru ale žiadnu obrazovku, čím spravia z iPhonu hlavný displej. Jedná sa o niečo podobné ako je Snapchat Spectacles. Finálny dizajn zatiaľ ale nie je známy.

Informácie o AR inteligentných okuliarov od Apple sa na internete objavili  prvýkrát už v roku 2017. Tieto informácie mali za to, že sa okuliare bezdrôtovo pripoja k iPhonu (ako Apple Watch) a budú zobrazovať “obrazy a ostatné informácie nositeľovi”. Podľa všetkého by mal Apple tieto okuliare predstaviť tento rok vďaka partnerstvu s Carl Zeiss. Avšak veľa informácií naznačuje, že Apple s je inteligentným okuliarmi zatiaľ iba vo vývojovej fáze. Tým pádom je predstavenie ešte v nedohľadne.

Apple sa pripravuje na svoj prvý veľký krok do sveta rozšírenej reality, a to predstavením  iOS 11 a ARKitu. Vďaka nadizajnovaným API je developerom umožnené vsadiť do aplikácií a hier úžasný zážitok z rozšírenej reality. Keď sa ARKit spustí, stane sa iPhone a iPad najväčšou platformou pre rozšíreniu realitu, vďaka obrovskému počtu zariadení, ktoré sú vo svete.

O ARKite a rozšírenej reality v Apple budeme určite ešte onedlho počuť.

 

Zdroj: MacRumors
Viac článkov na tému

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Partneri

Inzercia

Send this to a friend