Apple ukázal nový iMac Pro novinárom, predstavil aj update pre Final Cut Pro X

Výkonný iMac Pro sa prvým zákazníkom dostane do rúk až v decembri, na nedávnej FCPX konferencii ho však Apple ukázal návštevníkom.

Cez víkend sa v kalifornskom Cupertine konal tretí ročník kreatívneho samitu pre používateľov Final Cut Pro X a Apple sa rozhodol návštevníkom a novinárom predstaviť svoju novú pracovnú stanicu pre profesionálov. Novinárom tiež umožnil fotografovať a niekoľko záberov sa samozrejme dostalo aj na sociálne siete. Francúzsky blog Mac Generation zozbieral niekoľko najzaujímavejších a pozrieť si ich môžete v galérii nižšie.

iMac Pro je na prvý pohľad rovnaký ako jeho bežné “domáce” varianty, dostupný však bude v elegantnom Space Gray prevedení, vrátane čiernej Magic Mouse, Magic Trackpad a klávesnice. Všimnúť si tiež môžete dodatočné vetracie otvory na zadnej strane.

Počítač bude údajne začínať na 4 999 dolároch a objednať si ho budete môcť s konfiguráciami až do 18-jadrového Intel Xeon procesoru, Radeon Vega Pro grafickej karty, 4 TB SSD úložiska a 128 GB ECC RAM.

Oznámená bola aj nová verzia programu na profesionálnu editáciu videí. Final Cut Pro X 10.4 prinesie predovšetkým nové nástroje na výber farieb a vyváženie bielej, podporu pre video kodek HEVC predstavený v macOS High Sierra a podporu pre importovanie videí z iOS verzie iMovie.

Aktualizácie zatiaľ nemá presný dátum vydania, dočkať by sme sa jej mali do konca roka – pravdepodobne spolu s iMacom Pro. Dostupná bude zadarmo pre všetkých majiteľov Final Cut Pro X.

komentárov
  1. dizajn husty, ostatne nic moc.. servisovatelnost/rozsiritelnost asi na prd ako pri terajsich imacoch, display uz bol spomenuty.. radsej mali spravit poriadne mac pro, dufam, ze bude aj to alebo mac mini pro..

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť