Apple si patentoval ovládanie Macu gestami rúk

Applu bol dnes uznaný patent, ktorý popisuje ovládanie počítača bez priameho kontaktu so zariadením – pomocou gest.

Spoločnosť si patent registrovala ešte v auguste minulého roku a stojí za nim tím vývojárov, ktorých Apple získal v roku 2013 akvizíciou spoločnosti PrimeSense. Ten mimo iného pracoval na pokročilom rozpoznávaní tváre v novom iPhone X a ich technológiu nájdeme aj v kamere Kinect pre Xbox.

Patent popisuje akési 3D používateľské rozhranie, ktoré by umožňovalo Mac ovládať výhradne pomocou gest, napríklad pohybom ruky smerom hore, či jej zamávaním. Nejde vôbec o prvý takýto patent, no doteraz sme sa s podobnou technológiou ešte v žiadnom Apple produkte nestretli. Predošlé patenty sa týkali okrem Macov aj iOS zariadení, či Magic Keyboard.

Zdroj: Patently Apple

Jednou funkciou, s ktorou však do budúcna určite rátať môžeme, je rozšírenie súčasného Face ID rozhrania aj na ostatné zariadenia spološnosti. Využitie by okrem iPadov rozhodne našlo aj na laptopoch a stolových počítačoch. Avšak vzhľadom na len nedávnu implementáciu Touch ID do MacBooku Pro to môže ešte niekoľko rokov potrvať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.