Apple pridal do zoznamu zastaraných produktov tri ďalšie zariadenia

Apple pridal do svojho zoznamu “zastaraných” produktov tri ďalšie zariadenia: Time Capsule (4. generácia), AirPort Extreme (5. generácia) a Mac Pro (Mid 2010). 

Mac Pro a dva bezdrôtové routre sú spoločnosťou od teraz označené ako staré v Spojených Štátoch a Turecku a ako zastarané vo zvyšku sveta. Apple definuje zastarané produkty ako zariadenia, ktoré neboli vyrábané už viac ako 5 ale menej ako 7 rokov. Počítače Mac a ostatné zariadenia vyznačené na tomto zozname už nemajú žiadnu oficiálnu (hardvérovú) podporu.

Apple radikálne zmenil dizajn počítača Mac Pro v roku 2013. Našťastie nový high-end Mac Pro je na ceste a mal by sa objaviť niekedy koncom roka 2017 a začiatkom 2018. Keďže mnohí zákazníci čakajú na nový Mac Pro, ceny staršieho modelu rapídne klesli. Štvorjadrový Mac Pro dostal veľkú zľavu a šesťjadrový model má teraz cenu základnej konfigurácie (teda vstupného modelu).

Apple opustil svoju divíziu bezdrôtových routerov minulý rok a porozdeľoval technikov pracujúcich na rade AirPort do rôznych iných tímov. Jeden z tímov aktuálne pracuje na Apple TV. Apple ale stále predáva bezdrôtové routre AirPort Express (99€) a AirPort Extreme (199€). Okrem týchto má Apple v ponuke aj bezdrôtový router so vstavaným úložiskom AirPort Time Capusle v 2TB (299€) a 3TB (399€) kapacitách. Bohužiaľ, tieto zariadenia sa nedočkali aktualizácie od roku 2013.

komentárov
 1. škoda tých routrov, Airport Extreme 2013 je super, čo sa týka integrácie do Apple ekosystému, napr. cez back-to-my mac máte dostupný HDD aj mimo LAN a namapovaný medzi diskami a tiež aj tlač, plus teda router je stabilný, za celý čas nepotreboval reštart, aktualzácia FW tušim koncom min./začiatokom tohto roka tuším bola naposledy, snáď nejaké routre od nich ešte uvidíme a ak nie, zrejme je tu pre nás už len mikrotik

 2. Obavam sa, ze podobny osud coskoro stihne aj Airport Express :(
  Naozaj skoda. Nemozem na neho povedat jedno krive slovo. Ostatne plati presne ako pisal treska.

 3. Smutny pribeh. Ten, ktory hovori o tom, ze jedine Apple vie vyrobit veci, ktore funguju. Preco je to tak? Preco vsetci ti ostatni vyrabaju nieco, co je vyrobene iba preto, aby bolo,na svete?

  Smutny pribeh ????

 4. tiez mam Apple router a paci sa mi, ze vie preniest cez WiFi aj 100Mbit/s, mozno aj viac, ale vacsiu linku nemam a to nevedia ani niektore routre, ktore su nove modely dnes alebo sa k tomu len priblizuju, takze za mna tiez ano pre tieto routre

 5. To boli asi tie najkvalitnejsie veci
  Pouzivam akk roaming AP base station Extreme co vyzera ako ufo a dalsie uz stare 54mbps expressy ako rozsirovace siete (skoda ich vyhodit) Slapu ako maju
  Plus benefit pripojene repraky daju pri pustrnej hudbe zaujimavu atmosferu :))
  Dufam ze este funguju Len ma mrzi ze to co funguje nemozu vyrabat stale
  Vsetko sa im chudakom sere v tom prihriatom apple
  A zbavuju sa len 8rocnych strojov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť