Apple údajne pracuje na hybridnom USB-C/Lightning konektore pre iPhone

Pred nejakým časom sa objsavilo niekoľko správ o tom, že nový iPhone bude disponovať USB-C konektorom, prekvapivo z celkom dôveryhodných zdrojov ako Wall Street Journal.

Úprimne, predstava, že by sa Apple zbavil Lightning konektora, ktorý posledné roky začal dávať do takmer všetkých svojich produktov ako slúchadlá, klávesnice, myši a diaľkové ovládače, je celkom nereálna. Jeden analytik však verí, že na tejto teórii predsa len niečo je.

Podľa Christophera Rollanda Apple pracuje na akomsi hybridnom riešení, ktoré by skombinoval USB-C a Lightning. Ak by to bola pravda, a iPhone by sa dokázal pripájať oboma typmi konektorov, pravdu by mali obe strany argumentu. Ide jednoznačne o najideálnejšiu situáciu, ktorá by urobila radosť asi všetkým majiteľom telefónu – konečne by sme mohli iPhone nabíjať bežne dostupnými káblami od Android telefónov a MacBookov, a zároveň by bola zachovaná podpora masívneho trhu s Lightning príslušenstvom.

Presedlá iPhone 8 na USB-C konektor?

Ak aj je takáto technológia na svete, rozhodne ju podľa Rollanda neuvidíme v tohtoročnom modeli. Analytik sa ale zhoduje s ostatnými zdrojmi a vraví, že všetky tri nové iPhony (4,7“, 5,5” a 5,8″ OLED) budú disponovať bezdrôtovým nabíjaním. Taktiež vo svojej správe spomína novú generáciu Apple Watch, ktorá by mala ponúknuť samostatný LTE čip.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť