8-jadrový Mac Pro bude u predajcov dostupný až koncom apríla

Apple včera oznámil zlacnenie všetkých modelov Macu Pro. Dostupné sú už na apple.com, na vybrané konfigurácie si však možno budete musieť počkať.

Spoločnosť svojim autorizovaným predajcom oznámila, že najvyššia konfigurácia s 8-jadrovým procesorom bude k dispozícii na objednanie až koncom apríla.

Ide zrejme len o problémy s balením produktu, ktoré ešte nebolo aktualizované. Za takú istú cenu si totiž môžete na apple.com nakonfigurovať nižší model a dostanete tak rovnaký 8-jadrový procesor a AMD FirePro D700 grafické karty. Ostatne, to isté odporúča predajcom aj samotný Apple.

Najvyššia konfigurácia s ôsmimi jadrami, 16 GB RAM a dvomi AMD FirePro D700 kartami vás tak po novom vyjde na 3 999 dolárov a 6-jadrový model s D500 kartami a 16 GB RAM teraz stojí 2 999 dolárov. Najlacnejší model so štyrmi jadrami, AMD FirePro D300 a 12 GB RAM bol zrušený.

Zatiaľ čo Apple znížil ceny súčasného modelu, pracuje na skutočnom pokračovateľovi. Neuvidíme ho však ešte dlhý čas – podľa odhadov spoločnosti sa dočkáme najskôr budúci rok, možno neskôr.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Navigácia pre motocyklistov od Sygicu je už v Apple CarPlay a Android Auto

V reakcii na silný dopyt zo strany milovníkov dvojkolesových tátošov je špecializovaná navigácia Sygic pre motorky teraz k dispozícii cez Apple CarPlay a Android Auto. Motocyklistom umožňuje sústrediť sa na cestu a zároveň poskytuje všetky dôležité informácie pre lepší zážitok z jazdy a bezpečnosť už aj na dispeji motocyklov.
pokračovanie článku

Apple pripravuje nový Mac s 1,5TB RAM, zrejme sa nedoplatíme

Keď Apple predstavil Mac Pro s čipom M2 Ultra, prakticky tým celý počítač odpísal. S prechodom na vlastnú architektúru čipov došlo totiž k výraznému okliešteniu možností upgradu, vďaka čomu sa z vrcholného desktopu stal prakticky iba glorifikovaný Mac Studio.
pokračovanie článku

iStores pozýva na slávnostné otvorenie novej predajne Apple Premium Partner v Europa SC Banská Bystrica

Milovníci Apple technológií sa majú na čo tešiť. Už 26. júna otvorí iStores v nákupnom centre Europa v Banskej Bystrici svoju novú predajňu v prestížnom štandarde Apple Premium Partner (APP). Pri príležitosti otvorenia čakajú návštevníkov atraktívne ceny na vybrané produkty Apple a príslušenstvo, súťaže o hodnotné ceny a zaujímaví hostia z rôznych oblastí kreatívy, biznisu a dobrodružstva.