3D Touch v iPhone 8 bude drahší o 60%

Tohtoročný iPhone je obzvlášť výnimočný. Nie tak preto, že oslávi 10. výročie značky, ale preto, že vlastne ani nevieme, čo od neho čakať. Špekulácie sú stále nejasné, či už súvisia s veľkosťou displeja, funkciami, názvom alebo so súčiastkami.

V súvislosti s novým modelom tu však máme ďalšiu správu, ktorá naznačuje, že iPhone 8 bude drahší, než jeho predchodcovia. Zdraženie telefónu úzko súvisí s vyššími cenami komponentov, ktoré Apple plánuje použiť. Jednou zo súčiastok, ktorá narastie na cene, bude displej. Vôbec poprvýkrát by mal Apple použiť na iPhone OLED a plánuje sa s ním vyhrať. Po vzore LG G6 a Galaxy S8 by mal mať aj iPhone 8 zaoblené okraje displeja. Zároveň by mal z predku zmiznúť Home Button, keďže ho vytlačí širší displej.

S tým samozrejme súvisí 3D Touch technológia a práve jej cena sa zvýši o 60%. Informácie publikované serverom DigiTimes hovoria, že modul, ktorý Apple použije v iPhone 8, stojí 15 dolárov, kým ten v iPhone 7 a 7 Plus stojí len 9 dolárov. Súvisí to s viacerými vecami. V prvom rade, prechod z LCD na OLED si vyžaduje úplne nový 3D Touch modul, ktorý je náročnejší na výrobu. Ďalej to súvisí s veľkosťou displeja, ktorý by mal byť väčší a zrejme bude mať pomer strán 2:1, respektíve 18:9. Takýto pomer strán má aj nový LG G6. Výrobcom súčiastky by mal však naďalej ostať TPK Holdings.

Nové LG G6 so svojim 5,7″ displejom vo formáte 18:9.

 

komentáre
 1. Zahly displej pro srandu kralikum, format 18:9 … takze vlastne takovy typicky splacany skoro Android. Konecne jsme se dockali :-D Kazdopadne neverim ani jednomu, protoze jsou to hlouposti.

  Jedine, co je 100% jistota je to, ze bude drazsi. Apple si rozhodne nenecha s jubilejnim iPhonem ujit prilezitost jej opet zdrazit. Pridame na stejnou cinskou skladacku nejaky radoby exklusivni nazev jako “Edition” (jak se spekuluje) a je to. Jeste chvili timto tempem a bude to stat vic jak MacBook. Jsem zvedav, jak dlouho bude Apple tu pruzinu natahovat a jak daleko to s touto politikou dotahne.

  0
  0
 2. Stale naivne verim, ze je to z vetsiny docasne zdrazeni souvisejici s redesignem, jako tomu bylo u prvni retiny, ale asi jsem fakt naivni :-D

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť