Vyskúšajte si legendárny Macintosh v prehliadači

Aj vy patríte k fanúšikom spoločnosti Apple, ale ešte nikdy ste nemali možnosť si vyskúšať niektorý zo starších legendárnych počítačov tejto kalifornskej značky? Pomocou emulátoru si teraz môžete vynahradiť túto skúsenosť a z prostredia vášho internetového prehliadača sa preniesť do roku 1984.

Práve v tomto roku bol predstavený prvý Macintosh, ktorého gény môžete stále nájsť v každom MacBoou, iMacu, Macu Pro alebo v Macu mini. Dokonca aj najnovší operačný systém OS X 10.11 El Capitan spája minulosť s prítomnosťou, čo nám symbolizuje panel s nástrojmi a jeho ponuka spolu s logom Applu v ľavom hornom rohu obrazovky.

Tí, ktorí si ho chcete vyskúšať, nemusíte hľadať na internete inzeráty so staršími kusmi, prípadne sa na ebayi zúčastniť aukcie. Vývojár James Friend predstavil skvelý emulátor, ktorý je dostupný v niekoľkých verziách a môžete si vyskúšať prácu ale i hranie hier na Macintoshi:

macintosh web emulator appsmacintosh web emulator games

Systém a všetky aplikácie sú až do posledného detailu prepracované, takže ich môžete smelo vyskúšať a preniesť sa spolu s nami niekoľko desaťročí do minulosti. Ešte jeden typ na záver: v Mac OS ste museli pre pohyb v paneli s nástrojmi stále držať stlačené ľavé tlačidlo na myši.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.