Väčšina OLED displejov pre budúce iPhony bude zrejme od Samsungu

Najnovšie správy hovoria, že Apple a Samsung uzavreli dohodu, podľa ktorej sa kórejská spoločnosť stane popredným dodávateľom OLED displejov pre budúce iPhony. Samsung by mal v priebehu tohto roka vyrobiť približne 60 tisíc flexibilných OLED panelov mesačne, čím by tak predbehol ostatných výrobcov ako LG Display, Japan Display a Foxconn.

To, že iPhone čoskoro presedlá na OLED displeje už dlhší čas nie je tajomstvom. Apple v uplynulých mesiacoch investoval značné sumy do svojich dodávateľov a LG spolu s Japan Display vo veľkom rozširujú vlastnú produkciu. Jedinou otázkou ostáva, kedy by sme tejto zmeny mali dočkať. Pôvodné plány hovorili približne o roku 2018, no podľa nedávnej správy japonského denníka Nikkei idú veci rýchlejšie ako sa predpokladalo.

Očakáva sa tak, že nový typ displejov uvidíme už s predstavením iPhonu 7s v roku 2017. Úplne vylúčený zatiaľ nie je ani OLED displej v tohtoročnom iPhone 7, no vzhľadom na absenciu akýchkoľvek dohadov, či dokonca uniknutých továrenských častí, je to skôr nepravdepodobné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť