Tretina používateľov iPhonu má displej so 4-palcovou uhlopriečkou

Podľa najnovších údajov od analytickej spoločnosti Mixpanel vlastní približne 32 % aktívnych používateľov iPhonu model so 4-palcovou uhlopriečkou. Mixpanel na svoje štatistiky používa návštevnosť vybraných webových stránok, bližšie detaily však nešpecifikuje.

Spomínaných 32 % pozostáva prevažne z posledného 4-palcového modelu, iPhonu 5s, ktorý vlastní takmer 20 % používateľov. Za ním je starší iPhone 5 so 7,5 % a plastový iPhone 5c s 5,6 %. Na porovnanie, najnovší iPhone 6s používa takmer 14 % ľudí, jeho väčšiu variantu 6s Plus len niečo vyše 4 %. Modely z roku 2014 sú najpoužívanejšie, iPhone 6 vlastní až 35 % používateľov a iPhone 6 Plus necelých 9 %.

Snímka obrazovky 2016-02-04 o 23.13.31

Aj keď štatistika je zaujímavá, počet “aktívnych” používateľov len ťažko reprezentuje celkový pomer modelov medzi zákazníkmi. Tim Cook minulý týždeň na oznámení finančných výsledkov prehlásil, že až 60 % majiteľov iPhonu vlastní model starší ako iPhone 6/6 Plus. To znamená, že reálne viac ako polovica zákazníkov používa model so 4-palcovým, či dokonca menším displejom.

Mnoho ľudí na iPhone 6 a 6s neupgradovalo z jednoduchého dôvodu, displej sa im zdá až príliš veľký. Toho sa možno Apple čoskoro chytí, už budúci mesiac by mal totiž predstaviť nový iPhone so 4-palcovým displejom, tzv. iPhone 5se.

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.