Tip: Nastavte si šetrič obrazovky v štýle Apple Watch

Apple strávil návrhom ciferníku pre svoje hodinky Apple Watch určite množstvo času, aby docielil dokonalý vzhľad. A práve tie inšpirovali dánskeho dizajnéra Rasmusa Nielsena aby vytvoril šetrič obrazovky pre počítače Mac práve s týmto motívom.

Aktuálne je dostupná druhá verzia, ktorá obsahuje až 80 rôznych ciferníkov a optimalizáciu aj pre retina displeje. Minimálne požiadavky sú: operačný systém OS X 10.10 a novši.

Páči sa vám tento štýl šetriča obrazovky? Ak áno ukážeme vám, ako si ho nastaviť.

1. Najskôr si stiahnite z nasledujúceho odkazu šetrič. Kliknite TU! Má len 1,3 MB, takže sťahovanie prebehne rýchlo.

2. Z priečinka “Stiahnuté” otvorte stiahnutý súbor, nazvaný je: WatchOSX.saver, a potvrďte jeho inštaláciu.

3. Prejdite do “Systémových Nastavení” a potom do kategórie “Plocha a šetrič” a na konci sa bude nachádzať šetrič s názvom Watch OSX.


šetrič v štýle apple watch-nastavenia

4. Kliknite naň a nastavte si dobu, po ktorej sa má šetrič obrazovky spustiť. (Odporúčam potom nevoliť možnosť: “Zobraziť s hodinami”, pretože na obrazovke sa vám zobrazia ďalšie)

šetrič v štýle apple watch 1

Prispôsobenie

Šetrič obrazovky obsahuje niekoľko typov ciferníkov a farieb. Ak si ho chcete prispôsobiť, kliknite na: “Možnosti šetriča obrazovky…”.

šetrič v štýle apple watch-možnosti

Odinštalácia

Ak sa vám už nepáči šetrič a chcete ho vymazať, pravým tlačidlom myši alebo kliknutím dvoma prstami na trackpade vyvoláte možnosť: “Vymazať WatchOSX” a následne sa presunie do Koša.

šetrič v štýle apple watch-vymazat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.