Spotify spúšťa Release Radar, playlist s odporúčanými hudobnými novinkami

Spotify ako líder na poli streamovacích služieb pokračuje v agresívnom boji proti Apple Music. Ich najnovšou zbraňou sú odporúčania novej hudby ušité na mieru každého poslucháča.

Nový playlist Release Radar ide po vzore Discover Weekly, podobnej funkcie, ktorú Spotify predstavil pred niekoľkými mesiacmi. Release Radar však narozdiel od odporúčania nových interpretov na základe vašej hudobnej histórie ponúka čerstvé novinky, ktoré by sa vám mohli páčiť.

Playlist sa nachádza v sekcii Browse > Discover > New Releases For You. Každý piatok v ňom nájdete približne dvadsať nových skladieb od interpretov, ktorých počúvate, ale taktiež aj odporúčané hudobné novinky. Podľa spoločnosti bolo vytvorenie takéhoto playlistu náročnejšie ako v prípade Discover Weekly, nakoľko nové skladby ešte neobsahujú dostatočné množstvo potrebných dát. Funkciu napokon umožnili tzv. deep learning technológie, ktoré analyzujú hudobné vzorky a učia sa ich charakteristiky.

Spotify Release Radar

Spotify so svojimi odporúčaniami tradične razí opačnú cestu ako jeho oponent Apple Music. Narozdiel od Applu, ktorý využíva pri vytváraní playlistov ľudský element svojho editoriálneho tímu, sa švédska služba sústredí predovšetkým na počítačové algoritmy. Ktorá metóda je pre koncového používateľov lepšia, ukáže zrejme až čas. Spotify však opäť ponúka niečo, čo u konkurencie nenájdete a nielen vďaka tomu stojí jeho predplatné za zváženie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť