Sony predstavilo nový audio systém s podporou CarPlay

Sony predstavilo svoj prvý audio systém s podporou rozhrania CarPlay. Model XAV-AX100 podľa spoločnosti ponúka okrem pripojenia smartfónu aj kvalitnú reprodukciu zvuku a hlasové ovládanie.

Japonský výrobca nasleduje v stopách firiem ako Kenwood, JVC a Pioneer, ktoré ponúkajú systémy s podporou iOS už nejaký ten piatok. CarPlay umožňuje natívne pripojenie vášho iPhonu, čo vám z displeja systému umožní ovládať aplikácie ako Mapy, Apple Music, telefonovať, či využívať Siri. Okrem rozhrania od Applu podporuje najnovší prírastok od Sony aj konkurenčné Android Auto.

Sony XAV-AX100 CarPlay

Sony XAV-AX100 sa do predaja dostane koncom novembra a predávať sa bude za 499 amerických dolárov. Systém obsahuje 6,4-palcový displej s rozlíšením 800×480, hardvérové ovládanie hlasitosti a ďalšie funkcie. Detailné špecifikácie si môžete prečítať v oficiálnej tlačovej správe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?