Šialený test, vyhrá iPhone 6s alebo Samsung Galaxy S7?

Smartfóny nosíme neustále so sebou a často sú vystavované drsným podmienkam. Z toho vyplývajú rôzne extrémne testy týchto drahých hračiek. Teraz sa v jednom takomto postavia proti sebe iPhone 6sSamsung Galaxy S7, ktoré zariadenie vydrží dlhšie vo vriacej vode?

Odpoveď na túto otázku nájdeme vo videu na YouTube. Po niekoľkých sekundách sa na iPhone 6s objaví varovanie o vysokej teplote a smartfón sa potom vypne, rovnaký osud postihne aj Galaxy S7, avšak ten vydrží v teste o čosi dlhšie.

Ale budú sa dať tieto smartfóny po kúpeli vo vriacej vode bez problémov zapnúť?

Samsung Galaxy S7 má certifikáciu IP 68 a vďaka vodeodolnej konštrukcii prežil ponor bez väčších problémov, po krátkom ochladení sa zapol. Naopak iPhone 6s nereaguje na žiadny pokus a zdá sa, že sa pokazil.

To, že sa iPhone 6s vypne skôr sa dalo očakávať. Pretože nie je vodotesný, horúca voda sa dostala do zariadenia a teplota súčiastok začala rýchlo stúpať. Prirátajme k tomu konštrukciu z hliníka, ktorý má lepšiu tepelnú vodivosť ako sklo. To bolo použité pri výrobe Galaxy S7.

Na konci testu nás čaká jedno ponaučenie, smartfóny by sa nemali dostať do styku z vriacou vodou – ale kto by to povedal …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.