Project Infinite od Dropboxu umožní prehliadať súbory uložené v cloude aj bez synchronizácie

Dropbox oznámil novú funkciu, ktorú čoskoro pridá do svojej cloudovej služby. Pod názvom Project Infinte sa skrýva možnosť prechádzať všetky svoje súbory vo Finderi – aj bez toho, aby boli uložené priamo na počítači.

Project Infinite umožní uchovávať v cloude obrovské množstva dát (Dropbox ponúka úložisko až do veľkosti 1 TB, pre firemných zákazníkov dokonca ešte omnoho viac), ktoré sa nebudú priamo synchronizovať na váš Mac a zaberať tak miesto na malých SSD diskoch, ktoré sú dnes normou.

Infinite pracuje na princípe takzvaných zástupcov, ktorí v podstate fungujú ako odkazy na skutočné súbory uložené v cloude. Takéto súbory budú vo FInderi označené ikonkou oblaku, no po ich kliknutí sa automaticky synchronizujú a ihneď spustia, na disku však nezaberú žiadne miesto. Prístup k súborom aj mimo Wi-Fi pripojenia zabezpečí možnosť uložiť si lokálnu kópiu.

Funkcia je zameraná prevažne na firemných zákazníkov, ktorí si do cloudu ukladajú častokrát desiatky terabajtov dokumentov. Vybraní klienti už Project Infinite testujú, no v budúcnosti sa chystá sprístupnenie pre všetkých zákazníkov. Konkrétny dátum však zatiaľ známy nie je. Infinite bude dostupný ako pre Windows, tak aj OS X.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť