Prechod Applu na vlastné cloudové riešenia údajne brzdí interný konflikt

V poslednom čase sa začali vynárať informácie o plánoch Applu prejsť so svojimi cloudovými službami na vlastnú infraštruktúru. Migráciu však údajne brzdí vnútorný konflikt medzi divíziami spoločnosti.

Podľa The Information ide o spor medzi dvoma internými divíziami – tímom iCloud a tímom Siri. Len minulý týždeň zo spoločnosti redzignoval inžinier Steve D’Aurora a hovorí sa aj o odchode jeho nadriadeného, Patricka Gatesa. Obaja sa do Applu dostali v roku 2010 akvizíciou hlasovej technológie Siri.

Zdá sa, že kvôli sporu Apple odkladá opravu technických problémov, ktoré trápia iCloud a iTunes od ich počiatku. Kalifornská spoločnosť údajne pracuje na projekte “McQueen”, ktorý by v budúcnosti znížil závislosť Applu na cloudových riešeniach od ostatných firiem ako Amazon a Google. Len minulý rok sa väčšina dát z iCloudu presunula na servery Google Cloud Platform, ide však o dočasné riešenie. Prebiehajú totiž práce na výstavbe hneď niekoľkých dátových centier v Arizone, Nevade, Oregone, Írsku a Dánsku.

iCloud čoskoro pobeží aj na serveroch od Googlu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.