OWC už ponúka upgrade SSD aj pre najnovšie MacBooky Pro a Air

Spoločnosť Other World Computing odteraz ponúka upgrady flashového úložiska už aj pre najnovšie MacBooky Pro a Air.

Rada SSD diskov s názvom Aura je odteraz dostupná v dvoch variantách – 480 GB a 1 TB a pasovať bude do všetkých MacBookov Pro (model late 2013 a novšie) a MacBookov Air (mid 2013 a novšie). Pri 1 TB verzii ide až o 8-násobný nárast oproti základnému modelu so 128 GB úložiskom a dvojnásobok oproti najvyššej konfigurácii MacBooku Air.

Pevné disky Aura sú založené na rovnakej technológii PCIe Flash a podľa OWC sú vyrobené z vysoko kvalitných komponentov a plne kompatibilné s MacBookmi. S diskom v balení dostanete aj všetko potrebné náradie na jeho inštaláciu a taktiež obal na originálny disk, ktorý tak potom môžete použiť ako externé SSD úložisko.

owcaurassdupgrade-800x675

Cena za tieto upgrady však vôbec nie je malá a v prípade 1 TB modelu sa blíži k cene nového MacBooku Air. Za 480 GB Aura SSD Kit si teda zaplatíte 399 dolárov (alebo 347 za samostatný disk) a za 1 TB Kit miniete 649 dolárov (prípadne 597 za samostatný disk). Zakúpiť si ich môžete na oficiálnych stránkach OWC.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové 5D optické disky; sú lepšie ako Blu-ray?

Aktuálne je čoraz viac využívaný internetový priestor, ako ukladanie na disky. A niet sa čomu diviť. Veď za cenu 2€ mesačne vám Google One ponúka rozšírenie úložiska z 15 GB na 100 GB. Svoje dokumenty tak môžete mať stále pokope bez zháňania diskov. Alebo za 99.99€ na rok, či 9.99€ mesačne máte 2TB miesta. Nová technológia by to však mohla zmeniť a my by sme sa tak mohli vrátiť ku skladovaniu súborov späť do reálneho sveta.