Oplatí sa zatvárať aplikácie na iOS?

Operačný systém iOS 4 priniesol podporu pre multitasking. Ale pomôže vám zatváranie aplikácií predĺžiť životnosť batérie?

Túto otázku si možno položil nejeden z vás a pravdepodobne väčšina aj zatvára aplikácie, pokiaľ ich nepoužíva. Rovnaký myšlienkový pochod mal aj používateľ s menom Caleb a s touto otázkou sa obrátil na toho najkompetentnejšieho, na generálneho riaditeľa spoločnosti Apple, Tima Cooka. Od neho nedostal odpoveď, avšak na e-mail mu odpísal Craig Federighi, viceprezident spoločnosti Apple pre vývoj softvéru.

multitasking_00multitasking_01

Jeho odpoveď bola: nie. To, čo Apple v operačnom systéme iOS nazýva multitasking, nie je v skutočnosti paralelne spustenie aplikácií. V skutočnosti sú v dobe nečinnosti uvedené do režimu “spánku”.  Manuálne by sme mali ukončovať len tie, ktoré spôsobujú problémy, v opačnom prípade to nie je nutné.

Naopak, ukončenie aplikácii môže byť kontraproduktívne, pretože keď ich spustíte znovu, musia sa celé nanovo načítať a takto spotrebuje iPhone alebo iPad viac energie. Avšak aj tu existuje výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo. Môžeme spomenúť aplikáciu Facebook, ktorá spotrebúva najviac energie a dokonca jej odinštalovaním a používaním len webovej verzie môžete predĺžiť životnosť na jedno nabitie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.