Nintendo už dokončilo Super Mario Run, hra bude dostávať už len technickú podporu

Nintendo má unikátnu schopnosť vydať hotové hry, ktoré už nepotrebujú ošetrovanie po vydaní. V podstate to platí aj o Super Mario Run.

Nintendo potvrdilo, že hra, ktorá vyšla tento mesiac na iPhone, je hotová a nedostane už žiaden dodatočný obsah. Spoločnosť už bude hru jedine updatovať za účelom opravy chýb alebo optimalizácie pre nové verzie iOS, avšak s pridávaním nového obsahu je koniec. Svoje rozhodnutie háji Nintendo tým, že hráči si za hru zaplatia iba raz a už majú k dispozícii celú hru natrvalo.

Rozhodnutie má však aj svojich odporcov: Investori dúfali, že hra bude dlhodobo zisková, podobne ako Pokémon GO. Ten beží na free-2-play modeli a pokémonov síce môžete chytiť (takmer) všetkých bez vyhodenia jediného centa, ale platením si to urýchlite. V prípade Super Mario Run však existuje len jeden poplatok a jeho účelom je vám sprístupniť plnú hru. Aj to je dôvod, prečo akcie Nintenda a DeNA po vydaní hry klesli, hoci Mario zaznamenal najväčší launch v histórii App Storu.

 

komentáre
  1. Hra to niekto? Ja som to stiahol, asi 10 min skakal a prestalo ma to bavit. Nie som mega fanusik Maria aj ked som ho mal na digitalnych Nintendo hrach pred 25-30 rokmi :)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Takto budú vyzerať novinky v iOS 17

Apple už o pár týždňov predstaví operačný systém iOS 17 pre iPhone a preto niet divu, že v poslednej dobe čítame veľa o tom, aké zmeny by mala táto verzia OS priniesť.