Mobilné aplikácie sa tento rok stanú päťdesiat miliardovým biznisom

Najnovšie dáta od App Annie naznačujú, že príjmy z predaja mobilných aplikácií pre iOS a Android by tento rok mohli prekročiť hranicu 50 miliárd amerických dolárov. V roku 2020 sa pritom očakáva prekročenie hranice 100 miliárd.

Applu bude aj naďalej lídrom čo sa týka celkovej ziskovosti, zatiaľ čo Google a jeho Play Store ďalej zvýši svoj náskok čo sa týka celkového počtu stiahnutých aplikácií. Čína by mala byť hlavný hnacím motorom budúceho rastu ziskov, už v prvej polovici tohto roku by predajom aplikácií mala predbehnúť Spojené štáty.

Mobile-App-Forecast

Dôvodom za zvýšením predajov aplikácií bude trh so smartfónmi a tabletmi, ktorý aj naďalej pokračuje v raketovom raste. Už v roku 2020 by malo byť na svete aktívnych vyše 6 miliárd zariadení (v súčasnosti len 2,6 miliárd). Najrýchlejšie sa nové zariadenia budú objavovať v rozvojových krajinách – Indii, Indonézii, Číne, Mexiku, Brazílii a Turecku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.