Microsoft Office pre iOS pridáva podporu 3D Touch a Apple Pencil

Microsoft dnes aktualizoval svoj kancelársky balík Office pre iOS, pridáva ako 3D Touch skratky pre iPhone 6s a 6s Plus, tak aj hŕstku funkcií z Windows verzie a podporu pre Apple Pencil.

Nový dokument vo Worde, PowerPointe a Exceli tak môžete ľahko vytvoriť len zatlačením na ich ikonku. Rovnakým spôsobom sa dá tiež pristupovať k naposledy uloženým súborom. Pridané bolo aj vyhľadávanie dokumentov cez systémový Spotlight z domovskej obrazovky.

office-3dtouch

Ako Microsoft sľubil na jeseň, po dlhšom čase prichádza oficiálna podpora pre stylus Apple Pencil. Ceruzku využijete pri novej anotačnej funkcii – do ponuky pribudol tab Draw, pomocou ktorého môžete kresliť do dokumentov vo Worde, PowerPointe, Exceli a tiež OneNote. Medzi ďalšie vylepšenia patrí sťahovanie dodatočných fontov z cloudu, čím zbytočne nezaberajú miesto na zariadení.

New-to-Office-365-in-Jan-1b

Word, PowerPointExcel pre iOS sú dostupné na App Store. Programy sú bezplatné na každom iOS zariadení s výnimkou iPadu Pro, na ktorom budete na editovanie dokumentov potrebovať predplatné Office 365.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.