iPhone 7 sa zbaví fyzického home buttonu, ponúkne aj Space Black prevedenie

Japonský blog Mac Otakara najnovšie potvrdzuje fámy o absencii fyzického home button tlačidla v iPhone 7. Novinka by miesto toho mala využívať technológiu 3D Touch s hmatovou odozvou.

Podobne ako v prípade najnovších MacBookov pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou o kapacitné tlačidlo, ktoré pomocou rozpoznávania tlaku a zabudovaného elektromagnetu iba simuluje fyzické stláčanie. Jeho zatlačením dostanete podobnú odozvu ako pri stlačení mechanického tlačidla, reálne sa však home button nepohne.

iphone-se-touch-id

Takáto technológia skrýva hneď niekoľko výhod. Vďaka tomu, že bude tlačidlo zarovno s telefónom je oveľa jednoduchšie iPhone ochrániť pred vonkajšími vplyvmi a spraviť ho tak skutočne vodotesným. Vyriešila by sa tým taktiež zrejme najväčšia hardvérová slabina iPhonov. Fyzický home button je totiž najčastejšie zlyhávajúcim komponentom a mnoho používateľov sa musí uchyľovať k jeho výmene.

Správa od Mac Otakara však taktiež hovorí aj o nových farebných prevedeniach. Okrem mierne upravenej vesmírnej šedej by sme sa po dlhom čase mohli dočkať aj čierneho iPhonu. Túto “čiernu” verziu stránka prirovnáva k hliníkovému krytu na novom Macu Pro, no podobnosť by sme mohli hľadať aj u Space Black modelu oceľových Apple Watch.

mac-pro-apple-watch-space-black

O čiernom iPhone 7 sa hovorí už dlhšie a za uplynulé mesiace vznikol nejeden podarený render ukazujúci ako by takýto iPhone vyzeral v praxi. Zaujímavý je koncept od stránky Cult of Mac, ale aj od dizajnéra Martina Hajeka, ktorý si môžete pozrieť tu.

Koncept: Ako by vyzeral tmavý iPhone s tmavým iOS 10?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.