iOS 10 Beta 2 umožňuje živé streamovanie hier

Už zopár dní je k dispozícií pre vývojárov a účastníkov Apple Beta programu operačný systém iOS 10 Beta 2, ale stále sa objavujú nové funkcie. Najnovšou z nich je ReplayKit Live.

Počas WWDC 2016 oznámila spoločnosť Apple vylepšenia v ReplayKite. Doteraz ste mohli zachytiť momenty z hier a uložiť si ich ako video, avšak iOS 10 umožní ich živé vysielanie.

iOS 10 Beta 2 umožňuje živé streamovanie hier 1

ReplayKit Live umožňuje živé vysielanie hier cez internet a vaši priatelia a známi budú tak môcť sledovať v reálnom čase váš progres. Potom, čo vývojári implementovali túto funkciu do hier, mohli vo svojich aplikáciach nájsť tlačidlo “Broadcast Live” (vysielať v priamom prenose). Po jeho stlačení bude možné z obchodu s aplikáciami App Store stiahnuť potrebný softvér, v tomto prípade pravdepodobne Twitch alebo YouTube. Funkcia živého vysielanie bude s najväčšou pravdepodobnosťou integrovaná aj v operačnom systéme tvOS 10, určeného pre Apple TV 4. generácie.

iOS 10 Beta 2 umožňuje živé streamovanie hier 2

V súčasnosti už existujú riešenia, ktoré umožňujú živé vysielanie aj na mobilných zariadeniach, avšak to od Applu je oveľa jednoduchšie a navyše poskytuje všetky potrebné nástroje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.