iOS 10: 13 funkcií, o ktorých Apple na WWDC nehovoril

Pred troma dňami predstavený iOS 10 je doslova nabitý novými funkciami a zmenami. Niet preto divu, že mnoho z nich sa do prezentácie systému jednoducho nevošlo. Prinášame prehľad najzaujímavejších noviniek, ktoré Apple na WWDC nestihol spomenúť.

Odstraňovanie vstavaných aplikácií

V iOS 10 už nemusíte nepotrebné aplikácie schovávať do priečinkov, väčšina systémových aplikácií sa totiž bude dať jednoducho schovať.

iOS 10 umožní odstrániť väčšinu systémových aplikácií

Nový budík a stopky

V aplikácií Hodiny sa teraz nachádza nový tab zvaný Bedtime, ktorý by sa dal opísať ako akási alternatíva tradičného budíka. Funkcia umožňuje nastaviť pravidelný spánkový cyklus, podľa ktorého vás bude každý deň budiť. Ponúka tiež spánkovú analýzu.

Wake-Alarm-iOS-10

Nový vzhľad dostali aj stopky, ktoré popri digitálnej verzii ponúkajú aj analógovú so sekundovou a minútovou ručičkou. Dizajn je veľmi podobný ciferníkom z Apple Watch.

analogue-timer-stopwatch-ios-10-576x1024

Individuálne potvrdenia o prečítaní

V iMessage si teraz budete môcť posielanie potvrdenia o prečítaní nastaviť zvlášť pre každý kontakt.

iOS-10-individual-read-receipts

Optimalizácia úložiska pri hudbe

iOS 10 pri nedostku úložného priestoru môže automaticky vymazať hudbu, ktorú ste dlhšie nepočúvali. Nastaviť si môžete minimálny zostatok v rozmedzí 4 GB až 32 GB.

Music-Storage-Optimization-iOS-10

Nový zvuk klávesnice

Písanie na klávesnici dostalo novú zvukovú odozvu, ktorá je teraz o niečo tlmenejšia a hlbšia.

https://twitter.com/ow/status/742466278598664193?ref_src=twsrc%5Etfw

3D Touch v Ovládacom centre

Silným zatlačením na ikonky v ovládacom centre vykonajú rôzne akcie ako napríklad nastavenie intenzity baterky, či rýchle nastavenie časovača.

ios-10-3d-touch-control-center

Vylepšenia v Maili

V aplikácii Mail je teraz dostupné rýchle filtrovanie správ tlačidlom v dolnej lište. Taktiež je možné zrušiť odber z rôznych mailových newsletterov.

email-filter-ios-10 unsubscribe-mailing-list-ios-mail

Apple Mapy

Vstavané Mapy si teraz pamätajú, kde ste zaparkovali svoje auto a zaznačia ho na mape. Taktiež pri navigácii ponúknu možnosť vyhnúť sa mýtnym bránam.

apple-maps-parked-car-location-ios-10

Zdieľanie Poznámok

Poznámky vytvorené pomocou vášho iCloud účtu teraz môžete zdieľať s ostatnými ľuďmi, ktorí ich môžu cez online rozhranie upravovať.

note-sharing-collaboration-ios-576x1024

Fotky

Funkcia Markup umožní kresliť po fotkách a obrázkoch uložených v knižnici. Vybrať si môžete rôzne farby a tiež hrúbku pera. Taktiež sa teraz dajú editovať aj pohyblivé Live Photos, rovnako ako klasické fotografie.

markup-imessage-ios-10-576x1024

Prehrávanie webového videa

Videá vložené na stránkach napríklad z YouTubu sa budú na iPhone po novom prehrávať aj bez zväčšenia na celú obrazovku, podobne ako na iPade.

inline-video-playback-safari-ios-10-576x1024

Neobmedzené taby v Safari

iOS 10 už nelimituje počet otvorených tabov v Safari, tak ako predtým.

Wi-Fi siete

Dostupné Wi-Fi siete teraz v Nastaveniach ukazujú, či majú prístup k internetu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.