Apple vydal redizajnovanú Apple TV Remote aplikáciu

iOS 10 Apple Remote app gaming iPhone screenshot 002 600x295 - Apple vydal redizajnovanú Apple TV Remote aplikáciu

Po ohlásení na konferencii WWDC a následnom sprístupnení vývojárom, Apple včera oficiálne vypustil novú Apple TV Remote aplikáciu pre Remote ovládač.

Na novú aplikáciu sme museli čakať takmer rok od predstavenia štvrtej generácie Apple TV, konečne však nahradzuje funkcionalitu fyzického Siri Remote, ktoré sa dodáva k set-top boxu. Nová aplikácia sa pripája pomocou Bluetooth a ponúka takmer identické rozloženie virtuálnych tlačidiel, vrátane veľkej dotykovej plochy, ktorá slúži ako trackpad.

Apple TV Remote

Pri prehrávaní obsahu ako filmy a hudba sa displeji iPhonu popri ovládacích prvkov zobrazia aj informácie o danom médiu, spolu s obrázkom albumu. Dostupná je aj plná podpora pre hlasové Siri príkazy, za predpokladu, že ich váš región podporuje. Obrovskou výhodou oproti klasickému ovládaču je možnosť zadávať text do polí pomocou klávesnice na telefóne. Vďaka zabudovanému gyroskopu a akcelerometru je taktiež možné pomocou iPhonu ovládať hry na vašej obrazovke.

Aplikácia vyžaduje systém iOS 9.3.2 alebo novší a ovládať sa ňou budú dať aj staršie Apple TV (2. a 3. generácia). Bohužiaľ chýba verzia pre iPad.

Apple TV Remote si môžete stiahnuť zadarmo na App Store.

Zdroj: MacStories
Viac článkov na tému

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend