Apple sa stal energetickou spoločnosťou, plánuje predávať prebytočnú elektrinu

Apple je nepochybne priekopníkom čistej energie – na obnoviteľné zdroje bežia dátové centrá aj predajne spoločnosti a v budúcnosti sa k nim pridá aj obrovský Apple Campus 2.

Aby však táto stratégia fungovala, Apple na výrobu vlastnej energie využíva rozsiahle solárne farmy v Nevade a v domovskom Cupertine. Čo však s prebytočnou energiou, ktorú tieto farmy produkujú? Ako zistil server 9to5Mac, kalifornský gigant potichu založil dcérsku spoločnosť Apple Energy, registrovanú v štáte Delaware.

Spoločnosť je riadená priamo zo základne v Cupertine a jej účelom bude podľa všetkého predávať energiu priamo jednotlivým zákazníkom. Takýmto spôsobom by sa Apple vyhol obmedzeniu, ktoré súkromným spoločnostiam v súčasnosti umožňuje predávať prebytočnú elektrinu len energetickým spoločnostiam a to za veľkoobchodné ceny.

applesolarfarm1-nevada
Solárna farma Applu v Nevade.

Okrem predaja elektriny koncovým používateľom by však Apple Energy mohlo súvisieť aj s dohadmi ovenčeným projektom Titan, elektrickým automobilom, na ktorom Apple údajne pracuje. Čerstvo založená spoločnosť by teda mohla napríklad poskytovať energiu pre nabíjacie stanice rozmiestnené po krajine. Ďalšiu možnosť tiež odhaľuje nedávny patent, ktorý popisuje zbieranie metánu zo skládok a jeho následnú premenu na tradičný plyn, ktorý sa používa v domácnostiach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.