Apple plánuje tvorbu vlastných seriálov exkluzívne pre iTunes

Apple sa koncom minulého roka stretol s predstaviteľmi Hollywoodskych štúdií, spoločnosť údajne plánuje tvorbu originálneho obsahu v podobe televíznych seriálov.

So správou prišiel žurnalista Ronald Grover, ktorý v minulosti písal pre Reuters a Bloomberg. Originálny obsah by mal byť jednou z predností pripravovanej streamovacej služby, na ktorej Apple pracuje aj napriek nevydareným rokovaniam s držiteľmi televízneho obsahu. Odhalenie služby je momentálne naplánované na tento september, popri predstavení nového iPhonu 7.

Vlastné seriály na štýl Netflixu by mohli Applu pomôcť odlíšiť sa od ostatných služieb, nakoľko pôvodné plány s predplatným klasických televíznych staníc nedávno stroskotali. Seriály a iný obsah budú zrejme dostupné na zakúpenie/zapožičanie na iTunes Store a zároveň k dispozícii na on-demand streamovanie, podobne ako pri exkluzívnej hudbe na Apple Music. Apple už ostatne má s produkciou vlastného video obsahu nejaké tie skúsenosti – v lete sa postarali o produkciu niekoľkých hudobných klipov od hviezd ako Pharrell.

Rokovania so štúdiami podľa správy vedie šéf internetových služieb Eddy Cue a vice-prezident iTunes obsahu Robert Kondrk. Začiatkom januára sa taktiež hovorilo o plánoch odkúpiť spoločnosť Time Warner, ktorá vlastní televízne stanice ako HBO, CNN, Cartoon Network, filmovú divíziu Warner Bros a tiež množstvo seriálov vrátane Game of Thrones.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?