Apple plánuje použiť čipy AMD 400 do novej rady Macov

Správy a informácie, ktoré sa točia okolo spoločnosti Apple a AMD, budú podľa všetkého pravdivé. WCCFtech má potvrdené od viacerých zdrojov, že spoločnosť MAD vyhrala konkurz a teda jeho čipy sa objavia v novej generácií Macov pre rok 2016.

AMD-Polaris-11-Polaris-10-GPUs-feature-800x453

Podľa správ, spoločnosť AMD získala zakzázku tým, že vyhrala dizajnovú súťaž, ktorú vyhlásila spoločnosť Apple a tým pádom by sme mali uvidieť v nasledujúcich najlepších konfiguráciách 27″ iMac Retina a MacBook Pro čipy z rady AMD 400.  Spoločnosť AMD vyhrala vďaka dizajnu dvoch súrodeneckých procesorov s názvom Polaris 10 a Polaris 11. AMD verí, že keď bude ich procesor v počítačoch Apple, bude to pre zákazníka dôvod upgradu na Mac. Pre upresnenie, Polaris 10 by sa mal nachádzať v iMacoch a Polaris 11 v MacBookoch Pro. Prechod na čipy AMD rady 400 by malo teda byť veľkým zvýšením výkonu GPU (grafického procesoru) oproti predchádzajúcej 28nm technológií.

AMD-Polaris-16-800x450

Očakáva sa, že nové čipy budú mať dvojnásobný výkon a možno aj väčší ako ich predchodcovia. Dôvod očakávania je prechod zo “zastaraného” 28nm procesoru na 16/14nm FinFET procesor a taktiež vďaka veľkoplošnej redukcii, ktorou disponuje 16/14nm FinFET. Podľa predošlých správ, by sme sa mali dočkať týchto procesorov v nákupnom období back to school (späť do školy). Nie je zatiaľ jasné, kedy nám Apple predstaví prechod na čipy Polaris, no pravdepodobne to bude na WWDC v čase, kedy sa bude predstavovať aj nová generácia Mac počítačov.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.