Apple najal vedúceho výskumu virtuálnej reality

Podľa správ Financial Times si Apple nedávno najal Douga Bowmana, jedného z vedúcich expertov virtuálnej reality v Amerike. Bowman sa pridal do Apple hneď ako ukončil svoju vedeckú prestávku. Pred touto prestávkou pôsobil ako profesor počítačovej vedy vo Virginia Tech.

Pinc-vr_headset

Bowman bol posledných 5 rokov riaditeľom oddelenia interakcie medzi počítačom a človekom v spoločnosti Virginia Tech. Je taktiež vedúcim autorom knihy “3D User Interfaces: Theory and Practice.” Jeho skúsenosti siahajú až do spoločnosti Walt Disnej Imagineering, kde pracoval ako User Experience Consultant. Získal aj mnoho ocenení ako je napríklad cena IEEE pre 3D používateľské rozhranie vo virtuálnej realite.

6a0120a5580826970c019b028692bc970b

 

V minulom roku Apple najal tri spoločnosti so skúsenosťami v oblasti virtuálnej a rozšírenej reality. Apple získal projekt rozšírenej reality Metaio, film zachytávajúci real-time pohyby Faceshift a projekt na skúmanie emócií Emotient.

applevrtemplate

Zatiaľ nie je známe prečo si Apple najal Bowmana a spoločnosti, ktoré sa zaoberajú virtuálnou alebo rozšírenou realitou. Isté je však to, že sa Apple začína zameriavať na virtuálnu realitu. Spoločnosť taktiež predložila niekoľko patentov spojené s virtuálnou realitou. Napríklad video okuliare, snímač pohybov s 3D virtuálnym rozhraním pre iOS a 3D “hyper reality” displeje. Taktiež kolujú fámy, že Apple vytvoril menší tím, ktorý pracuje na projektoch virtuálnej reality.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť