Apple kvôli “chybe 53” čelí hromadnej žalobe

Minulý týždeň sa začali vynárať správy o rastúcej nespokojnosti majiteľov iPhonov, ktorých zariadenia sú natrvalo znefunkčnené kvôli bezpečnostnému protokolu zabudovanému v iOS.

Takzvaná “chyba 53” slúži na ochranu proti kompromitovaniu citlivých údajov, konkrétne odtlačku prsta, no okrem iPhonov s neautorizovane vymenenými Touch ID môže teoreticky zastihnúť aj tie s pokazeným senzorom. Apple o “funkcii” vopred nevaruje.

Toho sa chytila právnická firma v Seattli, ktorá už pripravuje hromadnú žalobu a na svojich stránkach nabáda ľudí k podpísaniu petície. Podľa firmy Apple porušuje americké zákony na ochranu spotrebiteľov tým, že zákazníkov nepriamo núti využívať ich vlastné a častokrát drahšie servisné služby.

Podobne sú na tom právnici v Londýne, konanie Applu by podľa nich v miestnej legislatíve dokonca mohlo hraničiť s trestným činom poškodenia cudzieho majetku. Apple v súčasnosti vyzýva zákazníkov, aby ich v prípade chyby kontaktovali. Či však ponúka konkrétne riešenie, alebo len zľavu na nový telefón, je otázne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.