Apple oficiálne končí s výrobou vlastných monitorov

Pred niekoľkými mesiacmi Apple zrušil predaj svojho zastaralého Thunderbolt displeja. Napriek tomu tu až doteraz bola nádej, že sa v blízkej budúcnosti dočkáme jeho nástupcu.

Tá nádej je zrejme u konca, kalifornský gigant podľa vlastných slov zrejme končí so samostatnými displejmi úplne. Minulý týždeň spolu s MacBookmi Pro Apple predstavil aj nové 4K a 5K displeje od LG, na ktorých sa spolu s kórejskou spoločnosťou sám podieľal. Veľa ľudí začalo špekulovať, čo to znamená pre 5K Thunderbolt displej, o ktorom sa donedávna hovorilo.

O samostatnom 5K Retina displeji s integrovanou grafickou kartou ešte v júni hovoril veľmi dobre informovaný John Paczowski z Buzfeedu, plány sa však odvtedy museli zmeniť. Šéfredaktor portálu The Verge, Nilay Patel, sa na Twitteri medzi rečou zmienil o tom, že spoločnosť sa už k vlastným monitorom neplánuje vrátiť. Potvrdili mu to pritom priamo z Applu.

https://twitter.com/reckless/status/792069952916197376?ref_src=twsrc%5Etfw

Nové displeje od LG dokážu nahradiť väčšinu funkcionality Thunderbolt displeja. Slúžia ako hub na vaše zariadenia, MacBook sa cez ne dokáže nabíjať, obsahujú zabudované reproduktory, kameru a mikrofón a podľa najnovších informácií sa dá ich jas regulovať priamo cez systémové nastavenia v macOS. Ikonický Apple dizajn a unibody hliníkové telo však nenahradia.

Otázne taktiež je, čo bude táto situácia znamenať pre desktopové Macy bez zabudovaného displeja. Aktualizácie sa stále nedočkal Mac Mini a profesionálny Mac Pro nedostal update od svojho predstavenia v roku 2013. Skoncuje Apple čoskoro aj s nimi?

Apple spolu s LG predstavil 4K a 5K displeje, určené sú pre nové MacBooky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.