Ako vykradnúť Apple Store? Stačí sa prezliecť do modrej uniformy

Začiatkom roka z Apple predajne na Upper West Side v New Yorku zmizlo celkom 67 iPhonov. Minulý týždeň bolo ukradnutých ďalších 19 telefónov z predajne v štvrti SoHo. Ako sa zlodejom podarilo obísť prísnu bezpečnosť? Prezliekli sa za Apple zamestnancov.

V oboch prípadoch svedkovia opísali lupičov, ktorí boli oblečení do podobnej uniformy, akú nosia zamestnanci predajne – modré tričká. Zlodeji tak jednoducho prikráčali k zásuvkám, v ktorých boli uschované nové iPhony a pokojne odišli domov aj s niekoľkotisícovým lupom. Podľa New York Post dokonca predajňu na Upper East Side okradli dvakrát – hlavne vďaka tomu, že lokalita sa používa na tréning nových zamestnancov a novým tváram sa tak nepripisuje veľká váha.

Krádežiam nepriamo pomohli aj nové pravidlá Apple uniforiem, ktoré zaviedla vedúca maloobchodu, Angela Ahrendts. Od minulého roka všetci zamestnanci predajní nosia modré tričká vo viacerých štýloch a kombináciách, s malým Apple logom umiestneným nad srdcom. Nevýraznejšie logo spolu s celkom ôsmimi rôznymi variáciami tak zlodejom len uľahčili infiltráciu do inkriminovaných predajní.

apple-store-Shirts-2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť