Vďaka aktualizácii si môžete na iPhone zrýchliť internet

Najnovšia verzia systému iOS 9, v stredu uvedená na trh, priniesla veľa nových funkcií. Pre majiteľov iPhonov je jednou z najužitočnejších možnosť blokovať reklamy v Safari, ktorá značne zrýchluje internet.

Nová funkcia umožní užívateľom sťahovať rozšírenia tretích strán, ktoré blokujú cookies, bannerové reklamy, pop­up a ďalšie typy reklám. V testoch sa ukázalo, že vďaka blokátorom sa spravodajské weby ako New York Times načítajú dvakrát rýchlejšie. Taktiež pomáhajú šetriť využitie mobilných dát a výdrž batérie.

Užívatelia si budú môcť vybrať z viacerých aplikácií pre blokovanie, ako 1Blocker, Blockr, a Crystal. AdBlock Plus, populárny nástroj pre desktopy, vydal vlastný iOS webový prehliadač pre blokovanie reklám. Jeho tvorca má v pláne v budúcnosti vydať rozšírenie aj pre Safari.

Pri používaní blokátorov môžu ale užívatelia naraziť na problém. Reklama sa bude stále objavovať vo vnútri aplikácií (pretože práve na nich Apple zarába). Takisto rastie počet médií, ktoré nedovolia užívateľom vstúpiť na stránku, ak používajú aplikácie pre blokovanie reklám.

Napriek tomu, ich používanie pre desktopy sa za posledný rok zvýšilo o 48 %.

Nárast predstavuje výzvu pre on­line médiá, ktoré sú často iba vďaka reklame ponúkané zadarmo.

Ak chcete povoliť blokovanie reklám v iOS 9, musíte si stiahnuť aplikáciu a potom ísť do: Settings –> Safari –> Content Blockers a povoliť danú funkciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?