Väzni vo Veľkej Británií možno dostanú iPady na štúdium a komunikáciu s rodinami

Ministerstvo spravodlivosti Spojeného Kráľovstva prejednáva možnosť zavedenia iPadov do väzníc, aby umožnili odsúdeným študovať a ostať v kontakte s ich rodinnými príslušníkmi.

,,Väzni strávia v celách veľa času, preto potrebujeme tento čas využiť konštruktívne,” povedal radca ministerstva spravodlivosti Martin Narey pre The Times. ,,Mali by sa stretávať s mentorom raz za týždeň, ale samostatne pracovať na čítaní a počítaní. Môžme zvážiť iPady pre väzňov, aby na nich pracovali vo svojich celách,” ďalej dodal.

Táto Nareyova rada sa prejednáva na ministerstve spravodlivosti v rámci širšej témy ohľadom vzdelávania väzňov. “Chceme zlepšiť vzdelávanie, aby väzni po prepustení na slobodu nepáchali zločiny.” Takto sa k tomu vyjadrilo samotné ministerstvo.

Nie je jasné, či Narey odporúčil vo svojom vyjadrení konkrétne výrobok firmy Apple, alebo použil pojem “iPad” a myslel tým hocijaký tablet.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.