Švajčiarské hodinky zaznamenali najväčší pokles za posledných 6 rokov

Švajčiarskí výrobcovia hodiniek zaznamenali ďalší pokles v tržbách, keď októbrové čísla ukázali o 12 % menej zisku, čo je zhruba 2 mld. amerických dolárov. Je to najvýraznejší pokles za posledných 6 rokov.

Švajčiarske hodinky tvoria až jednu desatinu exportu krajiny, ktorý sa za prvých 10 mesiacov tohto roka znížil o 3,2 %. Správy hovoria o podobnom prepade v priebehu celého roka, v rátane 8,5 % prepadu v poslednom kvartáli.

Zatiaľ, čo predaj šbajčiarských hodiniek sa znížil, predaj inteligentných hodiniek pokračuje v raste. Z predaju Apple Watch dosiahla spoločnosť do konca septembra zisk 1,69 mil amerických dolárov. Celá kategória inteligentných hodiniek zažíva rast vďaka vstupu Apple na tento trh. Experti sa zhodujú, že tento krok priniesol Apple viac ako predpokladali.

Napriek pôvodným tvrdeniam, že inteligentné hodinky nebudú mať vplyv na klasické mechanické hodinky, a že majitelia nezačnú prechádzať na novú technológiu, sa ukázalo, že aj mnohé švajčiarské spoločnosti začínajú prichádzať s inováciami, ktoré na tento druh dopytu reagujú. Napríklad TAG Heuer uviedlo na trh inteligentnú verziu ich hodiniek Careera začiatkom tohto mesiaca, ktoré fungujú na platforme Android Wear od Google. Predávajú sa za 1 500 amerických dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.