Štandard HTTP prechádza po šestnástich rokoch na novú verziu

Bežní používatelia vnímajú http len ako začiatok adries internetových stránok, pričom niektoré prehliadače ho už ani nezobrazujú. Hlavne pre vývojárov internetových stránok je však dôležité, že nový štandard HTTP/2 bol teraz po šestnástich rokoch od verzie HTTP 1.1 oficiálne dokončený a ďalším logickým krokom je jeho sprístupnenie širokej verejnosti. Nový štandard prináša dôležité zmeny kľúčových internetových technológií. Podrobnosti budú zaujímať vývojárov, no pre všetkých to znamená, že už čoskoro by sa internetové stránky mali načítavať rýchlejšie, spojenia by mali vydržať dlhšie, k používateľom by sa malo dostať viac položiek skôr. HTTP/2 využíva rovnaké API, s ktorými sú vývojári oboznámení, no ponúka aj niekoľko nových funkcií, ktoré budú môcť využiť. Jedným z prvých internetových prehliadačov, ktorý oznámil plán plného prechodu na HTTP/2, je Google Chrome

Zdroj: Wikipedia

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.