Okolo 20 % zákazníkov v Amerike by uprednostnili iPhone 6c

Ohľadom predstavenia štvorpalcového iPhone 6c sa vedú debaty už dlhší čas. Firma Pipper Jaffray sa preto rozhodla, že spraví prieskum medzi zákazníkmi v USA a spýtali sa ľudí na ich preferenciu, čo sa týka veľkosti displeja smartfónu. Možnosti boli 4 palce (pravdepodobne iPhone 6c), 4,7 palcov (iPhone 6/6s), 5,5 palcov (iPhone 6 Plus/6s Plus). Výsledky priniesli veľké prekvapenie.

Napriek tomu, že najviac zákazníkov, a teda 31,2 %, odpovedalo na otázku z prieskumu, že by si vybrali veľkosť iPhonu 6s/6 a druhý v poradí, s 27,2 %, skončila možnosť  veľkosti iPhonu 6s Plus/ 6 Plus, prekvapivo veľká časť respondentov, 20,3 %,  si vybrala možnosť štvorpalcového displeja.

Analytik Gene Munster sa k tomuto prieskumu vyjadril, že je veľmi pravdepodobné, že tých 20 % je spôsobených najmä tým, že sú medzi nimi užívatelia, ktorí nemajú skúsenosť s väčším zariadením. Podľa jeho mienky, ak by títo ľudia vyskúšali o čosi málo väčšie zariadenie, rozhodli by sa nechať si ho.

Stále sa očakáva príchod iPhone 6c budúci rok a aj Munster súhlasí s odhadovanými technickými špecifikáciami, no prikláňa sa k názoru, že k jeho predstaveniu dôjde spolu s predstavením iPhonu 7 v septembri a nie niekedy na začiatku roka 2016.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.