Move to iOS nie je originálnou aplikáciou od Applu, na Play Store dostáva vlnu negatívnych hodnotení

movetoios - Move to iOS nie je originálnou aplikáciou od Applu, na Play Store dostáva vlnu negatívnych hodnotení

Popri vydaní iOS 9 Apple do sveta vypustil aj už dávnejšie oznámenú aplikáciu na migráciu dát z telefónov so systémom Android na iOS. Spolu s plánovaným Android klientom pre Apple Music, ktorý by mal prísť koncom roka, ide o prvé krôčiky spoločnosti na územie konkurenčnej platformy od Googlu. Slovo krôčiky je tu na mieste, aplikácia Move to iOS totiž nie je tak celkom originálnym výtvorom Applu.

Ako zistil portál Phandroid, Move to iOS je rebrandovanou verziou inej Android aplikácie – konkrétne Copy My Data od spoločnosti Media Mushroom. Svedčí o tom väčšina kódu, ktorá je v oboch aplikáciach identická, vrátane doslovných fráz ako android:name=”com.mediamushroom.copymydata”.

Apple Copy My Data 80x71 - Move to iOS nie je originálnou aplikáciou od Applu, na Play Store dostáva vlnu negatívnych hodnotení

Jediným rozdielom medzi oboma verziami je používateľské rozhranie, ktoré v prípade Move to iOS priamo nasleduje dizajn platformy od Applu. Pôvodná aplikácia Copy My Data je stále dostupná na Play Store, rovnako ako aj jej obdoba na App Store – čo znamená, že Apple si najskôr zakúpil práva na používanie pôvodného kódu pod svojim vlastným menom.

Tento krok je zo strany Applu zrejme preventívou voči zlej publicite, ktorú by nefunkčná, či zabugovaná aplikácia určite spôsobila – Apple totiž s vývojom pre Android nemá prakticky žiadne skúsenosti. O to zaujímavejšie bude sledovať, ako si poradí s pripravovanou Apple Music.

To, že aplikácia funguje ako má, však neznamená, že má v Google Play Store na ružiach ustlané. Od vydania je sekcia s recenziami zaplavená negatívnymi hodnoteniami. Momentálne má aplikácia 25 427 hodnotení s jednou hviezdou, oproti 5 408 päťhviezdičkovým hodnoteniam. Komenty pritom vôbec nepripomínajú recenzie, skôr nekontrolovaný prúd hejtu voči kalifornskej spoločnosti. Virtuálnu vojnu medzi zástancami oboch platforiem môžeme ostatne vidieť v plnej kráse aj na slovenskej verzii Google Play.move to ios play store 80x57 - Move to iOS nie je originálnou aplikáciou od Applu, na Play Store dostáva vlnu negatívnych hodnoteníAké máte s aplikáciou skúsenosti vy? Skúšali ste už migráciu zo svojich Android zariadení na iOS?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.