Luxusné švajčiarske hodinky ponúkajú fitness funkcie aj tradičný dizajn

Keď Apple prvý raz predstavil iPhone, väčšina zavedených konkurentov na trhu telefónov novinku odsudzovala a zosmiešňovala s tým, že sa nemá šancu presadiť. Opak bol však pravdou, a tak napriek tomu, že pri hodinkách počujeme od starých hráčov tohto trhu podobné vyjadrenia, aj švajčiarski výrobcovia hodiniek sa snažia ponúknuť inteligentné hodinky. Zaujímavú cestu si zvolil švajčiarsky výrobca Mondaine. Ten nenarúša tradičný dizajn hodiniek digitálnym displejom, ale namiesto toho ponúka zabudované senzory na snímanie vašich denných aktivít. Fitness funkcie sú tak ukryté v tradičnom tele so zafírovým sklíčkom a koženým náramkom. Samozrejme, na prácu s takto získanými dátami musíte vytiahnuť z vrecka iPhone, avšak určite ide o zaujímavú alternatívu pre konzervatívnejších zákazníkov, ktorí preferujú švajčiarske luxusné hodinky pred novinkou od Apple, no taktiež majú záujem o technologické vychytávky.

Aj švajčiarski výrobcovia hodiniek sa začínajú obávať dopadu Apple Watch na ich trh. Zdroj: Pocket-lint

Nové chytré hodinky Mondaine by mali byť predstavené na Baselworld Watch and Jewelry Show vo Švajčiarsku v polovici marca. Do predaja by sa potom mali dostať na jeseň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.